Randevu Hattı

05491009919

Sık Sorulan Sorular

1. Apartman Kuralları Nelerdir?

Çoklu yaşam alanlarında ki en büyük problemler, insanların bencil davranıp, belli başlı kurallar çerçevesinde yaşayıp, komşularına göstermesi gereken saygıyı kaybetmesiyle başlamaktadır. Her Site ve Apartman için bazı kurallar farklı olsada genel olarak kurallar ortakdır.

2. Apartman Yöneticisinin Görevleri Nelerdir?

Anagayrimenkul'ü ilgilendiren tüm tebligatların alınması ve yapılması işini üstlenir.

3. Bina Yönetimi Şirkete Nasıl Devredilir?

Bina yöneticiliğini, binada oturan kat maliklerinin yapabileceği gibi, dışarıda hizmet alarak Profesyonel firmalarada yaptırmanız kanun çerçevesince mümkün.

4. Profesyonel Yöneticilik Nedir?

Profesyonel Site ve Apartman Yönetimi olarak kat malikleri kurullarını toplar, kararlar alır, noterden tastikli defterlerimizle kararları işler ve imzalatır, apartman ve sitenize yıllık ortalama maaliyetleri çıkartarak ortalama hedefle Avanslarınızı (aidatlarınızı) belirleriz.

5. Apartman/Site Aidatı Nasıl Belirlenir ve Nasıl Toplanır?

Apartman/Site avansları (aidatları) apartman ve sitelerin ortak kullanım alanlarının bakım onarım yenileme ve aktif kullanılan araç gereçlerin aktif tutulması gibi işlerinde kullanılacak olan, kiracı yada ev sahiplerinden toplanabilen yıllık giderlerin ortalamasıdır.

6. Profesyonel Site ve Apartman Yönetim Ücreti Ne Kadar?

Öncelikle Profesyonel Site ve Apartman Yöneticiliği hizmeti vermekte olan firmaları araştırmanızı, referanslarını sorgulamanızı tavsiye ederiz. Malum günümüzde dolandıcılıkların çok fazla yaşandığı bu dönemlerde hiç kimse parasını dolandırıcılara emanet etmek istemez.

7. Apartman Toplantısı Yasak Mı?

Dönemsel açıdan yapılması zorunlu olan spor kulüplerinin genel kurulları ise; fiziki mesafe ile temizlik/maske/mesafe kurallarına uyulması ve açık alanlarda kişi başı asgari 4 m², kapalı alanlarda kişi başı asgari 6 m² alan bırakılması kaydıyla yapılabilecektir.

8. Enerji Kimlik Belgesi Nedir? Ne İşe Yarar?

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve buna bağlı olarak çıkartılan Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğine göre binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasını, enerji israfının önlenmesini ve çevrenin korunmasını sağlamak için asgari olarak binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!